...MED...

 

Med je produktom včely medonosnej, ktorá zbiera na kvetoch nektár, na stromoch medovicu a iné sladké šťavy, ktoré sú súčasťou rastlinných orgánov. Včely „precestujú” až 55 000 kilometrov a „navštívia” viac ako 2 milóny kvetov a stromov, aby vytvorili 1 kilogram medu.

 

Má bakteriocídne účinky - odoberá bakteriálnym bunkám vodu, ktorá je nevyhnutná pre ich existenciu, pomáha tak pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest a pri ošetrovaní popálenín a vredových chorôb kože, uvoľnuje hlieny (najmä med z ihličnatých stromov), čo sa využíva pri liečbe kašľa, zlepšuje chuť do jedla, podporuje tvorbu červených krviniek a tak pomáha pri liečbe chudokrvnosti, jeho  hepatoprotektívny účinok pomáha znižovať cholesterol a podporuje tvorbu žlče, tým je prospešný pre správnu funkciu detoxikačných procesov, pomáha pri nespavosti a únave, pohár vody osladený lyžicou medu je výborný uspávací prostriedok a pomáha človeku znovu zaspať po prerušení spánku, pomáha pri chorobách srdca a srdcovo-cievneho systému tým, že znižuje krvný tlak a chráni srdcový sval, pôsobí liečivo pri ochoreniach obličiek a močových ciest, urýchľuje spaľovanie alkoholu, spomaľuje starnutie, podporuje regeneračné procesy, obnovu buniek slizníc a má antioxidačné účinky (obsahuje rastlinné farbivá – karotenoidy, flavonoidy a vitamíny).

(zdroj: http://kekule.science.upjs.sk/)

...VČELÍ VOSK ...

 

Pred pár rokmi zverejnili americkí vedci výsledky štúdie, ktorá mala za úlohu preveriť splodiny vznikajúce pri horení sviečok. Americký výskum preukázal, že pri spaľovaní parafínu unikajú do ovzdušia jedovaté látky, ktoré pri dlhodobom používaní (najmä v uzavretom priestore a pri nedostatočnom vetraní) môžu prispieť k astme, prípadne rakovine pľúc. Vyskúšajte preto sviečky z pravého včelieho vosku, sú trochu drahšie, ale medzi ich hlavné výhody patrí to, že preukázateľne prečisťujú vzduch a prirodzene prevoňajú miestnosť.

 

100% prírodné sviečky zo včelieho vosku sú už dlho známe pre svoje prečisťujúce účinky. Prispievajú k zlepšeniu kvality vzduchu v miestnosti tým, že produkujú záporné ióny, ktoré majú na ovzdušie rovnaký účinok ako izbové rastliny a elektronické ionizátory. Pomáhajú tak čistiť vzduch, ktorý dýchame, od prachu, plesní, peľu a iných alergénov. Čistý včelí vosk je tým pádom vysoko vhodný pre alergikov alebo osoby citlivé na vône. Pálenie 100% včelieho vosku pred spaním pomáha dosiahnuť kľudnejší spánok. Štúdie ukázali, že horiaci včelí vosk stimuluje hypofýzu, ktorá zvyšuje intuíciu, kreativitu a aktivitu snov.

 

Včelí vosk horí jasnejšie a dlhšie - až 3x dlhšie než parafín. Vrhá jasnejšie svetlo, ktorého vlastnosti sú porovnateľné so slnečným svetelným spektrom.

(zdroj http://www.magazin-lohas.cz/)

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

 

design by